It Takes Two předvádí kooperaci

23. únor 2021 10:33 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (0)

Koncem března se objeví It Takes Two, novinka z produkce Hazelight Studios zaměřená na kooperaci dvou hráčů. Měsíc před vydáním se autoři pochlubili novým trailerem, kterým provází zakladatel studia - Josef Fares.

Začátek ukázky představuje hlavní protagonisty, jimiž jsou Cody a May, rodiče malé Rose. Ve vztahu prochází těžkým obdobím, které chtějí vyřešit rozvodem. To se ale dcerce nelíbí. Vytvořila proto dvě hadrové panenky, do nichž se rodiče skrze zvláštní kouzlo převtělí.

Ve zmenšené podobě čeká rodiče bláznivé dobrodružství. Navštíví například gang veverek, který bojuje armádou agresivních včel. Cody vyfasuje zbraň chrlící lepkavou smůlu, May zase pušku na zápalky. Synchronizovaná střelba tím pádem způsobuje výbuchy, na scéně je tedy najednou pořádné horko.

Některé mechanizmy přímo odkazují na vztah manželského páru. Objeví se třeba magnety symbolizující přitažlivost postav, jejich prostřednictvím lze překonat připravené překážky. Cody si v další části stěžuje, že May často nebývá doma, načež mu manželka oponuje, že nemůže být na dvou místech zároveň. V světě kouzel je však možné úplně vše, May se tedy na krátký čas může naklonovat, zatímco Cody ovládá čas.

Josef Fares připomíná, že se vývojáři namísto sběratelských předmětů a dalších zbytečností soustředili na okolní svět, který se snažili udělat interaktivní a zábavný. It Takes Two vyjde 26. března na platformách Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series, PlayStation 5 a také na PC.

Zdroj: Electronic Arts

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!