Zaměstnanci Activision Blizzard plánují stávku

16. říjen 2020 11:30 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (3)

Minulý týden se objevila informace, že se společnost Activision Blizzard chystá uzavřít francouzskou pobočku ve Versailles. Její zaměstnanci samozřejmě s rozhodnutím spokojeni nejsou a prostřednictvím odborů se snaží o pracovní místa bojovat.

Na internetu se objevil dopis vyzývající ke stávce. V něm stojí, že uzavření pobočky ovlivní 285 lidí, z nichž někteří ve společnosti pracovali přes třicet let. Dopis také poukazuje na skutečnost, že firma v loňském roce chtěla propustit 133 lidí. Rozhodnutí sice nejprve zamítl soud, po vyjednávání s vládou však zaměstnanci začátkem letošního roku skutečně museli vyklidit kanceláře.

Zaměstnanci naznačují, že došlo k výraznému zhoršení pracovních podmínek, což dokonce vyústilo v kontroly ze strany inspekce. Dopis zároveň zpochybňuje důvod uzavření pobočky. Tím je dle společnosti nedostatečná konkurenceschopnost, což přijde zástupcům z odborů zvláštní, když se jedná o přední firmu herního průmyslu, který navíc v poslední době zaznamenává velký nárůst.

K situaci se vyjádřil i Activision Blizzard. Management se údajně se zástupci zaměstnanců setkal 13. října a stále se snaží domluvit na podmínkách. „Úzce spolupracujeme s odbory, abychom prodiskutovali jejich zpětnou vazbu jako součást tohoto důvěrného procesu. Není vhodné sdílet další detaily, dokud diskuze pokračuje. Stále však platí, že je pro nás spokojenost našich zaměstnanců prioritou.“

Sluší se připomenout, že se francouzská pobočka zaměřuje na marketing, zákaznickou podporu, lokalizaci a další vydavatelské činnosti v rámci Evropy. Původní plány počítaly s tím, že se polovina zaměstnanců přesune do Londýna, situaci ale zkomplikoval odchod Británie z Evropské unie a také pandemie onemocnění COVID-19.

Zdroj: Wccftech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 17. 10. 2020 v 14.25

Legoldos: Nejlepší je, že Bobík Kokotík si dal tak vysoké odměny, že tím nasral i některé investory Activisionu :D

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 17. 10. 2020 v 09.45

Ivann: to je ale problém všech velkých korporátů že vysoký management má neskutečné platy
ale zkus to někde zmínit a obhajovatelé extrémního kapitalismu tě roztrhají na cucky a budou tvrdit že si ty platy zaslouží protože dělají těžká rozhodnutí a podobné nesmysly

Nahlásit nevhodný obsah

20900965
Ivann napsal 16. 10. 2020 v 12.38

Drive byl Blizzard povazovan za neprilis dobreho zamestnavatele, co se podminek tyce, ale alespon meli lide jistotu, ze maji stabilni zamestnani. Activision jim vzal i to, takze se da rict, ze je to jeden z nejhorsich zamestnavatelu v celem prumyslu... Hlavne ze si Bobby Kotick vydela desitky milionu dolaru rocne, ale nekteri zamestnanci nemaji na najem a jidlo... Neni divu, ze skoro kazdyz puvodniho WoW tymu odesel k Dreamhaven.

Editováno: 16. 10. 2020 v 12.38

Nahlásit nevhodný obsah